Choď na obsah Choď na menu
 


4 doplnky, ktoré vám toto leto nesmú chýbať

26. 7. 2009

Každé ročné obdobie má svoje módne vychytávky, ktoré ho charakterizujú a inak tomu nie je ani teraz. Zabudnite na ultra trendy, ktoré neprežijú ani tri mesiace a zaobstarajte si miesto nich radšej štyri doplnky, s ktorými môžete robiť parádu aj ďalšiu sezónu. Tu sú:

Kabelka do ruky
Listovú kabelku oceníte v každom ročnom období. Môžete ju nosiť na večerný koktail, ale aj na odviazanú párty či výnimočný spoločenský večer. V závislosti od príležitosti si stačí vybrať dizajn a typ. V lete vám spraví neoceniteľnú službu na dovolenke, kde si s ňou celkom vystačíte. Ak siahnete po univerzálnych farbách alebo jednoduchých vzoroch, môžete kabelku nosiť prakticky k čomukoľvek. Zvlášť vhodné sú kabelky v metalických odtieňoch, čierne, tmavomodré alebo hoci aj sivé s perleťovým efektom, ktoré sa farebne hodia takmer ku všetkému.

Maxi slnečné okuliare
Nemali ste na ne doposiaľ odvahu? Rýchlo to zmeňte, veď maxi slnečné okuliare sú nielen štýlovým, ale aj praktickým doplnkom. Okrem toho, že sa v nich budete cítiť ako hviezda filmového plátna, poskytnete očiam dokonalú ochranu. Kvalitné maxi okuliare ochránia vaše oči pred nebezpečnými UV lúčmi a zároveň sa postarajú aj o jemnú a citlivú pokožku v okolí očí. Tá priamym slnečným žiarením trpí a rýchlejšie starne. Aj preto sa odporúča v lete siahnuť po veľkých okuliaroch s kvalitnou UV ochranou, najlepšie takých, ktoré chránia oči aj zboku.

Nemusíte sa pravdaže orientovať iba na čierne rámy, skúste i farebné, vzorované, červené alebo tónované dohneda. Pamätať treba len na zlaté pravidlo – menej je viac. Ak si teda  ozdobíte tváričku maxi okuliarmi, nech sú ostatné doplnky v minimalistickom štýle.

Sexi sandáliky
Na platforme i tenučkom podpätku sú číslom jeden letných ulíc. Hodia sa k maxišatom, minisukniam, úzkym nohaviciam, šortkám, áčkovým sukniam aj tým puzdrovým. Strieborné a zlaté budú na opálených nohách vyzerať ako klenoty a ak si vyberiete nadčasové modely, vydržia vám aj niekoľko rokov.

Elegantná šatka
Iste vás nebude zdobiť iba v lete, práve naopak. No v lete ju môžete nosiť v toľkých variáciách, že z jedinej šatky získate hneď niekoľko doplnkov – čelenku, ozdobu do vlasov i na kabelku, dlhšie zasa môžete nosiť miesto opaska.