Choď na obsah Choď na menu
 


Módna škola: Rockerka

9. 10. 2009

Čo na seba?

Hlavnou vecou, ktorú spravíme, je rozdelenie rockeriek do dvoch skupín. Prvú nazveme pohoďáčky, ktoré uprednostňujú klasiku a nesnažia sa šokovať. Ich najobľúbenejším oblečením sú rifle a tričko. Čo sa týka nohavíc, tak by nemali byť úplne jednoduché. Trendy sú rôzne kovové ozdôbky alebo potom „umelecky“ narobené diery. Nepreháňajte to s lesklým materiálom, lebo inak začnete pôsobiť ako disco diva. Tričká by mali byť ladené v rockových motívoch. Je to už na každej z vás, či sa na nich objaví niečo všeobecne hudobné alebo budete robiť reklamu jednej z obľúbených skupín. Používajte najmä tmavé farby - čiernu, fialovú, sivú alebo červenú.

Druhá skupina extravagantiek má za cieľ vzbudiť pozornosť. Čierne pavúčie silonky, suknička v štýle škótskeho kiltu a k tomu tričko s nejakým nápisom, ktorý prudérnej časti obyvateľstva vyrazí dych. Keď vás čaká nejaká príležitosť, stavte hlavne na kvalitný top. V tomto prípade je dobré na vykompenzovanie skombinovať dominantnú čiernu s kúskom bielej, ružovej alebo modrej. Rifle vymeňte za čierne nohavice alebo jednoduchú sukňu. Už aj na Slovensku je pár obchodov, kde nájdete spoločenské šaty ušité špeciálne pre rockerky. Sú dosť podobné gothik štýlu. Od klasických šiat sa líšia rôznymi doplnkami, ktoré prezradia váš názor – káro, kostičky alebo noty na potlači. No a potom je tu samozrejme obľúbená koža. Môžete si z nej obliecť hocičo – nohavice, sukne, bundy, topy.

A čo na nohy?

Výber je skutočne veľký. Prvou možnosťou sú plátené „číny“ . Keď chcete byť trendy, stavte na značku Converse, ktorá ponúka niekoľko uletených návrhov, jednoduché jednofarebné topánky, ale aj možnosť vytvorenia vlastného dizajnu. Číňaky môžu byť v krátkej verzii, polodlhej alebo vysoké ako čižmy. Úplným hitom je ich verzia s opätkami. Zmiešala sa tak elegancia so športovou pohodlnosťou. Na spoločenské príležitosti, ale aj na vychádzku do mesta to môžu byť balerínky s  ozdobami. Zapamätajte si len to, že nemáte preháňať. Pokiaľ budete mať tričko s ornamentmi, ozdobené džínsy, topánky už zvoľte jednofarebné. Keď uprednostňujete elegantnejší štýl, môžete si vybrať hocijaké topánky v čiernej verzii. Obľúbené sú aj vysoké čižmy v kombinácii s kratšou sukňou.

Aké doplnky a líčenie?

Hlavným bodom úpravy zovňajšku každej rockerky je čierna očná linka a špirála. Ostatné je záležitosťou vkusu. Vyhýbajte sa ale radšej pastelovým a príliš pestrým farbám. Stavte radšej na dymové líčenie alebo iné farby typické pre tento štýl. Z doplnkov sú to rôzne retiazky a náramky zo striebra alebo v tejto farbe, môžu byť trochu trblietavé. Nikdy nie zlato, to sa medzi rockerkami nenosí. Taktiež to môžu byť rôzne prívesky alebo náušnice s typickými motívmi ako gitara, lebka, nota, kocky. Nemal by chýbať ani ostnatý kovovo-kožený náramok a vybíjaný opasok. Na nechty určite dajte čiernu.

Čo s vlasmi?

Väčšina rockeriek sa drží prirodzenosti. Dlhé vlasy s jednoduchým zostrihom provokujú najmä použitými farbami. Letí tmavá čokoládová alebo čierna. Samozrejme naše extravagantky búrajú pravidlá aj čo sa týka ozdoby hlavy. Snažia sa upútať bláznivými účesmi a všakovakými krikľavými odtieňmi.

 
Tip od Pink

Známa americká rebelka Pink patrí do tej polovice rockeriek, ktoré rady šokujú. V rámci rôznych výstrelkov mala už na sebe všetko, ale aj nič. Napriek tomu, že jej meno hovorí o niečom inom, nechodí stále oblečená len v ružovej. V súkromí uprednostňuje pohodlné oblečenie a na verejnosti ju môžete vidieť napríklad aj v podobnej variácii. Vhodne skombinovala použité materiály. Jednoduché čierne tielko dopĺňala kožená sukňa. Keďže neexperimentovala s farbami, mohla si dovoliť doplnky v podobe výraznejších náhrdelníkov. Toto oblečenie ešte viac podčiarkuje dynamický blond účes.