Choď na obsah Choď na menu
 


Pred dovolenkou si vlasy nefarbite

26. 7. 2009

Je celkom prirodzené, že na letnej dovolenke chce byť každá z nás krásna. Na snedú pleť si musíme pár dní počkať, vlasy však môžeme pripraviť už pred dovolenkou. Je ale farbenie naozaj tou správnou cestou v lete ku krásnym vlasom?

Všetky vieme, že farbenie a zvlášť odfarbovanie môže viesť k suchým, polámaným a inak poškodeným vlasom. K tomu pripočítajte ostré slnečné lúče, sucho, vietor, morskú soľ alebo chlórovú vodu a kondícia vlasov sa môže ešte viac zhoršiť. Mnohé z nás ešte pred dovolenkou pri mori podstúpia melírovanie, zosvetlenie alebo farbenie vlasov, a už tak dosť zoslabnuté pramienky namáhajú ešte viac.

Prečo nezosvetľovať?
Melírované a zosvetľované vlasy na slnku a pri vode trpia oveľa viac, než vlasy farbené. Aj keď ste nepodstúpili zosvetlenie pár dní pred dovolenkou, je treba vlasy chrániť, aby sa nezničili ešte viac. Inak celkom reálne hrozí, že si spolu s bronzovou pokožkou odnesiete z dovolenky aj záplavu rozštiepených končekov. Na slnku navyše ešte rýchlejšie vyblednú, ba dokonca pri bazéne s chlórovanou vodou môžu dosiahnuť aj zelenkavý nádych. Ak túžite po blond pramienkoch, naozaj sa vyplatí počkať si na ne po dovolenke. Melír na ne zaberie lepšie, než pred dovolenkou a vy sa už nebudete musieť báť, že vám agresívna morská soľ vlasy vysuší viac, než je únosné.

 

 Bazén a more nie sú pre vašu korunu krásy najvhodnejšie, vždy si však môžete pomôcť správnou kozmetikou a dôkladnou starostlivosťou.

Ani s farbením to netreba preháňať. Najmä červené odtiene sa zvyknú rýchlo vymývať, no a pokiaľ nerady pútate pozornosť červenou vodou stekajúcou po vlasoch, radšej sa im pred dovolenkou vyhnite. Sýta farba by tak či onak na slnku vybledla a vy by ste celý proces s farbením museli po príchode absolvovať znova. Preto je lepšie, ak umožníte vlasom oddych a čo najmenšiu námahu v prostredí, kde sú náchylné na poškodenie.

Starajte sa o ne správne
Iste už máte rokmi skúseností overené šampóny, balzamy a masky, ktoré vašej korune krásy svedčia. Na dovolenku sa však zásobte kozmetickou radou vyvinutou špeciálne pre letné mesiace. Poskytujú vlasom potrebnú starostlivosť pred UV žiarením a postarajú sa, aby sa krásne leskli. K dostaniu tak sú rozličné šampóny, výživné masky, spreje na ochranu, gély s trblietkami, ampulky a pod. Na pláž si nezabudnite pribaliť hodvábnu šatku, ktorá vlasy i cestičku štýlovo ochráni.

Tip: Chystáte sa do prímorskej oblasti? Mnohé južanské krajiny sú známe svojimi skrášľujúcimi prísadami, a preto zablúďte aj do miestnych obchodov. Skúste aspoň olivový olej, ktorý stačí zmiešať s ružovým olejom a votrieť po príchode z pláže do vodou opláchnutých vlasov. Nechajte hodinku pôsobiť a dôkladne umyte. Vlasy budú hebké a krásne voňavé.