Choď na obsah Choď na menu
 


Trendy účesov jesene 2009: Rock´n´ romance

9. 10. 2009

Podľa odborníkov je trendom prirodzený a zdravý look vlasov. Ak farba – tak len na podčiarknutie prirodzenej farby – čiže žiadna oranžová ani červená. Rocková romantika, novodobé uzly, retro budúcnosť a extravagancia – to sú názvy účesov, ktoré sú in túto jeseň.

„Myslím, že je mnoho Sloveniek, ktoré by si vedeli z týchto jesenných trendových účesov vybrať. Nie sú technicky náročné a zvládne ich každá žena,“ hovorí hair stylistka Jana Kerteszová.

Jesenné trendové účesy

Rocková romantika

Dlhé vlasy a v nich veľké vlny. Akoby ste sa dívali na novodobú morskú pannu. Toto je jeden zo štyroch účesov, ktoré k nám prichádzajú z Milána.

Novodobé uzly

Účes, ktorý zvládne každá žena, ktorá si aspoň trochu vie upraviť vlasy. Na hladko vyčesaný cop vo vrchnej časti hlavy zviažeme gumičkou. Z neho potom pripíname jednotlivé pramienky ľubovolne okolo tak, aby pôsobili hravo a vytvorili nám tak tvar veselého drdolu.

Retro budúcnosť

Zdvihnuté ofinky, vyhladené vlasy ku pokožke. Mieša sa tu elegancia s extravaganciou.

Extravagancia

Kombinácia s jednoduchosťou. Nadvyhnuté ale hladké temeno hlavy - postupne sa prechadza do extravagantných koncov vlasov. Tie dosiahneme krepovacou žehličkou. Boky sú pripnuté a vyhladené.

Slovenské ženy sa podľa odborníkov čoraz lepšie starajú o svoje vlasy. Končeky suchých vlasov si dávajú podstrihnúť, vlasy tak pôsobia zdravšie a lesklejšie.

Aby však boli vlasy naozaj korunou krásy, nestačí jednorazové rýchle ošetrenie. Vyžadujú si pravidelnú starostlivosť v každom ročnom období a to jesenné plné hmly, dažďa a vetra im dáva poriadne zabrať.