Choď na obsah Choď na menu
 


Jazda na cervenú alebo sex pocas menzesu

9. 10. 2009

Sex počas menštruácie je pre niekoho nechutnosť, vzbudzuje odpor už len pri myšlienke na zakrvavenú plachtu. Kým pre ženu je dôležitá a prvoradá hygiena, muži sa väčšinou na to dívajú inak a zvyčajne im to neprekáža. Majú na to svoje metódy, ktoré možné nepríjemné následky eliminujú. Veď prežiť tri-štyri dni bez sexu je pre mnohých mužov nepredstaviteľné a odopierať si ho kvôli nejakým farbám na semafore – to im zjavne vo väčšine prípadov nestojí za to.

Jazdíte na červenú?

„Áno, považujem sa za správneho vodiča. Vždy, keď je možnosť, prebehnem, aj na červenú. Prináša to zopár obmedzení, ale v tomto sú pudy silnejšie. Občas sa však stretávam s odporom svojej priateľky. Inokedy zase v tom období má omnoho väčšiu chuť na sex. Keď ale naskočí oranžová, ide sa bez zábran,“ prezrádza Aďo (21), ktorý takto poeticky opísal situáciu v posteli počas menštruácie jeho priateľky.

Je veľa párov, kde sa názory dvojíc rozchádzajú, čo často spôsobuje napätie vo vzťahu a hádky. Tento pár má však šťastie. Aďova priateľka je podobného názoru: „Mne jazda na červenú nevadí, beriem to ako každý iný sex, samozrejme s určitými obmedzeniami, napríklad bez takého uteráku pod sebou by som to určite neriskovala. Má to svoje výhody aj nevýhody.

Výhody sú v tom, ako moja priateľka vraví: ona s priateľom sa na túto časť mesiaca tešia najviac, pretože neberie tabletky a keď má svoje dni, konečne si to môže naplno vychutnať aj jej priateľ, ktorý vtedy nemusí mať starosť a dávať si pozor na to, čo a kam urobí. Nevýhody sú v tom, že nie vždy je potom príjemný pohľad a nie každému mužovi je to príjemné,“ hovorí Peťa (19) a s humorom dodáva: „Môj názor je, že červená nie je prekážkou a ľudia by mali jazdiť vždy, keď na to majú chuť či už na zelenú, alebo na červenú,“ dodáva Peťa.

Ako je to s chuťou?

Či už je to mýtus, alebo práca hormónov, isté je, že mnohí sa zhodujú, že počas menštruácie sa apetít na sex u žien zvyšuje.

„Myslím si, že ženy majú vtedy ešte väčšiu chuť, ale väčšina z nich sa hanbí. Ale nemajú sa prečo a mne to vôbec neprekáža. Podľa mňa by to mal vyskúšať každý, aj keď asi by sa nemalo ísť až do extrémov. Proste sex má byť vtedy, keď je naň chuť a nie riadiť sa nejakými semaformi. Preto ja mám vždy zelenú. Partnerke to tiež nevadí a vychutnáva si to viac ako inokedy,“ hovorí Marián (25).

 
Experimentujete?

Možno patríte medzi tých, ktorí by to aj chceli vyskúšať, ale majú predsudky. Sprcha, uterák, postojačky.... Existuje veľa spôsobov, ako sa vyhnúť „masakru“. Dôležité je ale, aby sa partneri zhodli na tom, že to, čo robia, chcú obaja. Ak by to ale malo predstavovať chvíľu „mučenia“, odporu, alebo dokonca bolesti, vyčkajte! Okoreňte si tieto tri – štyri dni inými pikantnosťami. Napokon, iné príslovie hovorí, že sex nie je všetko:)