Choď na obsah Choď na menu
 


Preco muzi neznasaju sex s kondomom?

9. 10. 2009

Možno aj vy patríte k tým ženám, ktoré už zažili, že ich partner ohŕňal nos nad sexom s prezervatívom. Aj keď ide o bezpečný sex, práve ten nepovažujú muži za príliš pohodlný a príjemný. Viete dôvody, prečo je tomu tak?

Lízanka cez sklo
Ak sa spýtate mužov na sex s kondómom, mnohí z nich odpovedia, že je to ako lízať lízanku cez sklo. Je to preto, lebo kondóm je membránou medzi penisom a pošvou, ktorá ho do istej miery znecitlivie a nedovoľuje mužovi prežiť všetky vzruchy a dotyky naplno. Veď aj mnohé z nás cítia rozdiel v sexe s kondómom a bez neho, pričom muži pociťujú tento rozdiel ešte omnoho viac. A práve to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je sex s kondómom menej obľúbený u našich mužských polovičiek.

Spontánnosť? Zabudnite!
Je azda len málo mužov, ktorí by neobľubovali rýchlovky a spontánny sex. A ruku na srdce – je to možné zažiť aj s kondómom? Podľa mužov nie, keďže spontánnosť opadá práve v momente, kedy sa začnú zháňať po kondóme, ktorý treba nielen odbaliť, ale aj rýchlo a korektne navliecť na penis. Samo osebe to nie je náročná úloha, no istým spôsobom narúša priebeh sexu, ktorý si je zaiste iný bez kondómu.

Stres s kondómom
Aj keď to mnohí nepriznajú, pre niektorých mužov je sex s kondómom istým nepríjemným stresom. Pravdou je, že sa to nedá porovnať so stresom pri nechránenom pohlavnom styku, ale aj pri chránenom sexe s kondómom sa môžu vyskytnúť malé „technické“ problémy. Prezervatív sa totiž môže nechtiac zošmyknúť, prasknúť či prederaviť, a ak sa tak stane, je po paráde. Nielenže treba riešiť danú situáciu (o to viac, ak sa niečo také stalo po ejakulácii), ale iste je aj nadlho po sexuálnej nálade a rozkoši.

 

 Nenechajte sa presvedčiť na nechránený sex len preto, že váš partner chápe prezervatív ako obmedzenie.

Dohoda partnerov
Dôvodov pre nechuť k sexu s kondómom môže byť niekoľko – okrem už spomínaných to môžu byť napríklad nevyhovujúce veľkosti vyrobených prezervatívov, ich materiál (a možná alergia naň) či osobné dôvody, pre ktoré muž túto alternatívu neobľubuje alebo nepraktizuje. No nech sú tie dôvody akékoľvek, je potrebné, aby sa partneri vzájomne dohodli, či budú praktizovať sex bez kondómu alebo s ním.

Nenechajte sa však ovplyvniť a zatlačiť do kúta len kvôli tomu, že vášmu partnerovi sa sex s kondómom „iba“ nepáči. Opatrnosti nie je nikdy dosť a dvojnásobne to platí pri príležitostnom sexe s náhodným partnerom. Pri rozhodovaní by okrem iného mali zavážiť aj tie skutočnosti, že práve kondóm dokáže ochrániť pred neželaným tehotenstvom, a zároveň aj pred pohlavne prenosnými ochoreniami. A to už je samo osebe dosť na to, aby ste sexuálny komfort posunuli v rebríčku až za zdravie...